Strona głównaZdrowieBabcine sposoby na powszechne dolegliwości

Babcine sposoby na powszechne dolegliwości

Dziś medycyna uniwersytecka oferuje całą gamę środków na rozmaite problemy zdrowotne - bóle głowy, katar, oparzenie, zaparcia, etc. Niegdyś jednak trzeba było sobie radzić bazując na tradycji i wiedzy doświadczonych życiowo babć. Paleta sposobów nestorek rodów na powszechne niedyspozycje jest szeroka, poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.
Babcine sposoby na powszechne dolegliwości Doświadczenia kolejnych generacji pozwoliły zgromadzić imponujący zasób sposobów na pospolite dolegliwości.

Oparzenia


O ile oczywiście nie są rozległe, można starać się samodzielnie łagodzić ich skutki. Przede wszystkim należy zadbać o czystość rany, a następnie zaaplikować na oparzenie wazelinę lub oliwę z oliwek.

Cienie pod oczami


Przede wszystkim trzeba próbować zwalczyć przyczyny tych cieni, a mianowicie: brak snu, alergie, długa ekspozycja na słońce... zastrzega się jednak, że nie zawsze możliwe zidentyfikowanie lub zlikwidowanie powodu - zmagają się z nimi także ci, którzy prowadzą mnisie życie.

Opryszczka wargowa

Na ogół pojawia się w chwilach zmęczenia i osłabienia - nierzadko przychodzi się z nią zmagać tuż przed ważną uroczystością czy spotkaniem. Aby nie pozwolić na rozwój tych denerwujących bąbelków na wargach, gdy tylko poczuje się dyskomfort (np. swędzenie) do zagrożonego miejsca należy przyłożyć wacik nasączony kilkoma kroplami octu. Czynność można powtórzyć kilkakrotnie do czasu udania się do apteki.
 
Strony : 1 2

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 17:09:26, 11-10-2014 ~gość: 89.70.67.xxx

    mi takie rady dawano na zapalenia pęcherza, aż w końcu trafiłam do lekarza. za długo to trwało. no i po leczeniu nie chcąc żeby te dolegliwości wróciły, dlatego biorę żurascin uro, bardzo mi pomaga. jak się okazuje, jego skład czyli żurawina, witamina c i pokrzywa dają sobie doskonale radę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy