Strona głównaZdrowieAwokado pomoże kontrolować poziom cukru we krwi

Awokado pomoże kontrolować poziom cukru we krwi

Jeśli musisz ściślej kontrolować poziom cukru we krwi, zaserwuj sobie na śniadanie awokado, dzięki temu łatwiej będzie zadbasz o odpowiednią ilość glukozy.
Awokado pomoże kontrolować poziom cukru we krwi [fot. silverstylus z Pixabay]
Diabetykom oraz wszystkim innym, którzy muszą mieć ilość we krwi pod szczególną kontrolą, lekarze zalecają śniadanie o niższym indeksie glikemicznym. Indeks ten pozwala sklasyfikować produkty spożywcze w zależności od tego, w jakim stopniu wpływają na wzrost poziomu glukozy we krwi po ich bezpośrednim spożyciu. IG dotyczy jedynie węglowodanów, ponieważ ani białko, ani tłuszcze nie powodują wzrostu poziomu glukozy we krwi.

Jak ustalono, śniadanie o niskim jest szczególnie polecane pacjentom chorym na i osobom, które powinny rzetelniej kontrolować poziom cukru we krwi. Dietetycy podają, że dobrym wyborem jest awokado - ma niski IG i wywołuje wyższe poczucie sytości. Co więcej, nasycenie pozostaje na dłużej, więc w ciągu dnia odczuwa się niższy głód. Ponadto warto pamiętać, że wspomniane owoce mają zdrowe i dużą ilość , co jest dobre dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Dietetycy zalecają, aby na śniadanie jeść łącznie z i różnymi warzywami. Wystarczy połowa tego owocu w otoczeniu warzyw o niskiej zawartości skrobi lub zupełnie bez niej. Taki posiłek sprawi, że organizm będzie zdrowo i wydajnie funkcjonował przez kolejne godziny dnia, zapewniają eksperci.

Na temat badań można przeczytać w magazynie Nutrients.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy