Strona głównaZdrowieAromaterapia na wiosnę

Aromaterapia na wiosnę

Wiosna to wspaniały czas na wypoczynek i regenerację sił, ale także pora roku, podczas której szczególnie dbamy o ciało. Przyglądamy się naszej skórze i poszukujemy najlepszych sposobów na jej pielęgnację. Pomagają nam w tym na pewno odpowiednio dobrane kremy, toniki oraz odżywki do włosów, które poprawiają dotkniętą zimą urodę. Aby właściwie zadbać o ciało i samopoczucie warto oprócz wysokiej jakości kosmetyków skorzystać także z pachnących zabiegów aromaterapeutycznych. Zabiegi z użyciem olejków eterycznych nie tylko wspaniale zatroszczą się o skórę, ale też doskonale wpłyną na nasz nastrój.
Aromaterapia na wiosnę [© amy_lv - Fotolia.com] Odprężająca cytryna

Do miseczki kominka , najlepiej o uspokajającej zielonej barwie, należy dodać pięć kropli olejku cytrynowego, trzy krople olejku bergamotowego i dwie krople olejku geraniowego. Następnie powinniśmy położyć się lub usiąść w wygodnym fotelu i pomyśleć o czymś przyjemnym, przypominając sobie na przykład jakieś wakacyjne obrazy: łąki pełne kwiatów lub fale morskie łagodnie obmywające brzeg. Możemy również podczas naszego relaksu słuchać uspokajającej muzyki. W tak przygotowanym pomieszczeniu przez około 20 minut wdychamy wspaniałą woń unoszących się olejków, poddając się nastrojowi odprężenia i odpoczynku.

W walce z wiosennym zmęczeniem pomogą też inne zapachy. Olejek ylang-ylang sprawi, że poczujemy się jak w pachnącym ogrodzie. Jego właściwości złagodzą stany depresji i frustracji, pozwolą także opanować niepokój i bezsenność. W stanach obniżonego nastroju zaleca się też olejek z drzewa różanego o lekkim kwiatowo-miodowym zapachu. Pomoże nam też przy silnym kaszlu, który jest częstą dolegliwością o tej porze roku.

Jak naturalnie pokonać cellulit?


Wiosną próbujemy mierzyć się również z „“. Doskonałym sposobem radzenia sobie z cellulitem jest masaż i kąpiel aromaterapeutyczna. Używane podczas zabiegów preparaty powstałe na bazie olejków eterycznych przyspieszają krążenie płynów ustrojowych, a tym samym usuwanie toksyn z organizmu. Aromaterapia wykorzystuje do walki z cellulitem przede wszystkim olejki: grejpfrutowy, paczulowy, kminkowy, jałowcowy, geraniowy i cyprysowy.

Jak samodzielnie przygotować kąpiel? Wystarczy do wanny z ciepłą wodą dodać po pięć kropli olejków: jałowcowego, cytrynowego i cyprysowego. Taka kąpiel powinna trwać od piętnastu do trzydziestu minut. W warunkach domowych możemy wykonywać także specjalny automasaż. W tym celu należy przygotować pachnącą oliwkę: do 50 mililitrów bezwonnego oleju roślinnego dodajemy: trzy krople olejku geraniowego i cytrynowego, dwie krople jałowcowego oraz po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i rozmarynowego. Masaż wykonujemy dwa razy w tygodniu lub, żeby było szybko i skutecznie, przy bardzo widocznych zmianach, codziennie wieczorem przez dwa tygodnie.

Wiosenna maseczka i oliwka

Po zimie nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Do przygotowania energetyzującej maseczki potrzebujemy jedną łyżkę stołową miodu, do którego dodajemy trzy krople olejku grejpfrutowego i jedną kroplę . Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i szyję, pozostawiając na piętnaście minut. Po upływie tego czasu zmywamy ją letnią wodą z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny. Maseczka odżywia, oczyszcza i energetyzuje. Musimy pamiętać, aby po zabiegu nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i lamp UV.

Do codziennego stosowania możemy zrobić specjalną oliwkę, w skład której wejdą dwie krople olejku geraniowego oraz osiem kropli olejku pomarańczowego. Olejki dodajemy do pięćdziesięciu mililitrów bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej. Tak przygotowana oliwka, stosowana wieczorem na twarz i szyję odmłodzi i odpręży naszą skórę. Także w tym przypadku, gdy używamy olejku pomarańczowego, musimy chronić skórę przed działaniem promieni UV.

Naturalne olejki eteryczne, wykorzystywane do zabiegów lub przygotowywania naturalnych kosmetyków, używane zgodnie ze sztuką aromaterapii gwarantują nam wspaniałe rezultaty. Dlatego ważne jest, abyśmy wybierali olejki najwyższej jakości. Olejki eteryczne sygnowane znakiem Dr Beta® pozbawione dodatków syntetycznych i rozpuszczalników rekomendowane są przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.

Dr Beta

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 13:07:37, 26-04-2017 ~gość: 83.142.188.xxx

    Pielęgnacja oparta na olejkach eterycznych jest świetna, ja chętnie sięgam po różne rodzaje i mam niezłą kolekcję ale trzeba jednak zwracać uwagę na producenta bo niestety olejek olejkowi nierówny i zalewają nas produkty słabe jakościowo, ja bardzo sobie cenie primaverę cytrynowy rzeczywiście jest rewelacyjny, od razu ma się więcej siły do działania i łatwiej się skoncentować
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy