Strona głównaZdrowieAplikacja pomaga zdrowo się odżywiać

Aplikacja pomaga zdrowo się odżywiać

Zautomatyzowane osobiste porady żywieniowe pomagają zachować zdrową dietę. Aplikacja dla seniorów może wspierać dietetyczne działania.
Aplikacja pomaga zdrowo się odżywiać [fot. Pexels from Pixabay]
Aplikacja eNutri opracowana przez naukowców zajmujących się żywieniem i inżynierią biomedyczną z Uniwersytetu w Reading pomaga zdrowo się odżywiać. Osoby, które otrzymały zautomatyzowane spersonalizowane porady żywieniowe, trzymały się diety bardziej skutecznie niż grupa kontrolna, której udzielono ogólnych wskazówek na temat zdrowego odżywiania.

- Jakkolwiek zatrudnienie zarejestrowanego dietetyka jest najlepszym rozwiązaniem, taka metoda często jest dostępna jedynie dla osób z problemami zdrowotnymi lub zasobniejszym portfelem. Zwiększa się więc zainteresowanie aplikacjami żywieniowymi i usługami internetowymi, jednak wiele z nich koncentruje się na utracie wagi lub liczeniu , a nie na zdrowym odżywianiu - mówi dr Roz Fallaize.

- Porady żywieniowe powinny zawsze obejmować zdrową, zbilansowaną dietę. Cieszę się, że nasza aplikacja pomaga ludziom lepiej jeść. Jednym z ważnych jej aspektów jest niewielki koszt - dodaje dr Fallaize.

- Aplikacja eNutri stawia na pierwszym miejscu zdrowe odżywianie i wykorzystuje system punktacji diety, aby dostarczyć porady dotyczące żywności dostosowane do danego użytkownika - mówi dr Rodrigo Zenun Franco.

- Kontynuujemy opracowywanie eNutri, aby można było dopasować aplikację do określonych grup ludzi, w tym osób z - wyjaśnia dr Franco.

Osoby odżywiające się zgodnie z zaleceniami aplikacji uzyskały znacznie lepszy „wynik zdrowej diety" niż pozostali uczestnicy badań. Taki wynik obejmował ocenę spożycia owoców, warzyw, produktów , czerwonego i .

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy