Strona głównaZdrowieAMD, jaskra, zaćma: bezpłatne badanie oczu z kijkami w rękach

AMD, jaskra, zaćma: bezpłatne badanie oczu z kijkami w rękach

Chodzenie z kijkami na dobre zadomowiło się w Poznaniu. Już 25 września nad Jeziorem Maltańskim odbędą się zawody Eco Walker Nordic Walking 2011. Osoby, które odwiedzą Jezioro Maltańskie w trakcie zawodów będą mogły również skorzystać z bezpłatnych badań dna oka.
AMD, jaskra, zaćma: bezpłatne badanie oczu z kijkami w rękach Organizatorzy marszu chcą zachęcić Polaków do dbania o własne zdrowie, czyli do regularnych wizyt u lekarza oraz prowadzenia aktywnego stylu życia. Łatwość i bezpieczeństwo marszu nordic walking sprawiają, że w zawodach mogą wziąć udział osoby o różnej kondycji fizycznej w każdym wieku, a także będące w trakcie rehabilitacji powypadkowej.

Uczestnicy marszu wystartują w niedzielę, 25 września, o godzinie 10:00 00 z Hangarów Kajakowych Toru Regatowego Malta. Trasa (podobnie jak w roku ubiegłym) będzie obejmowała dwa dystanse: 5,3 km – jedna pętla dookoła Jeziora Maltańskiego oraz 10,6 km – dwie pętle dookoła Jeziora Maltańskiego.

Warto będzie walczyć o jak najlepszy wynik, gdyż na zwycięzców zawodów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. 5-dniowa wycieczka do Brukseli i profesjonalna sesja zdjęciowa. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.posir.poznan.pl.

Nordic walking to sport przyjemny, bezpieczny i nieobciążający stawów. Nie wymaga stosowania skomplikowanego sprzętu czy specjalnych warunków terenowych. Jest odpowiedni zarówno dla osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku, dla osób dbających o sylwetkę, chcących poprawić swoją kondycję czy po prostu urozmaicić trening.

Osoby, które odwiedzą Jezioro Maltańskie w trakcie zawodów będą mogły również skorzystać z bezpłatnych badań dna oka, które przeprowadzać będą specjaliści z Kliniki Okulistycznej Lexummedica. Badanie to pozwala na wykrycie pierwszych objawów zwyrodnienia plamki oka, jaskry, cukrzycy oraz zaćmy i adresowane jest do osób powyżej 50 roku życia.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 22:51:07, 02-01-2019 JacekJacek

  Oby więcej takich bezpłatnych dni… Serio… Mojego tatę na siłę wypchnęliśmy na takie badanie i okazało się, że ma jaskrę! Chociaż nic nie podejrzewał… Zapisaliśmy go szybko na wizytę w prywatnym szpitalu okulistycznym. Na szczęście było odpowiednio wcześnie, żeby dr Michnowski z zespołem mógł uratować wzrok taty.
  ... zobacz więcej
 • 08:28:51, 15-01-2019 Beciks00

  Świetna akcja! A też jak coś takiego się organizuje to powinniście się tym zainteresować. Dobrze jest się badań na przeróżne schorzenia. Co do zaćmy i innych chorób oczu to zajrzyjcie na https://blikpol.pl/operacja-zacmy W tej klinice pracuje wielu specjalistów od takich zabiegów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Aktywni 50+
 • Akademia Pełni Życia
 • Umierać po ludzku
 • Oferty pracy