Strona głównaZdrowie„Ciśnienie na życie”. Ponad 40 tys. Polaków poznało wiek swojego serca

„Ciśnienie na życie”. Ponad 40 tys. Polaków poznało wiek swojego serca

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na życie”, która ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, w sześciu polskich miastach przebadano łącznie prawie 45. tys. osób. W Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Łodzi przez cały grudzień i pierwszy tydzień stycznia nowego roku można było bezpłatnie poddać się badaniu ciśnienia tętniczego krwi i poznać wiek swojego serca.
fot. ciśnienie na życie. poznańW 6 miastach na wszystkich chętnych czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania interpretowały wynik, a dodatkowo udzielały fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Ponadto Grupa Polpharma w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” wprowadziła nowe badanie – pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca. Z pomocą lekarzy, pielęgniarek oraz specjalnie przygotowanej aplikacji, organizatorzy kampanii prowadzą badanie przesiewowe, dzięki któremu Polacy mogą sprawdzić, ile lat mają ich serca.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał lub . Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tzw. czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.

Kampania „Ciśnienie na życie” ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje , szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 09:11:25, 03-02-2014 seniorSt.

    Pytanie , czy u osobnika z zaawansowaną miażdżycą naczynia krwionośne zdołają przetransportować odpowiednią ilość krwi do mózgu w jednostce czasu przy "normalnym" ciśnieniu ?.
  • 16:59:32, 02-08-2014 ~gość: 37.152.19.xxx

    bzury pielegniarki bardzo uprzejme i zainteresowane tym co robia natomiast umowiona wizyta u lekarza to zenada . mieszkam w jaworznie i wlasnie dzisiaj jestem po wizycie ;pani doktor osluchala serce sluchawkami i nawet nie sluchala tego co mam do powiedzenia .poniewaz mam skaczace cisnienia czesto zaburzenia rytmu serca i tak zwana grupa ryzyka wszyscy umieraja na serce i to dosc mlodo najstarszy mial 52 lata to naiwnie myslalam ze kardiolog chociaz mnie wyslucha .nic bardziej mylnego .dostalam wizytowke breloczki i pare ksiazeczk i to wszysto .wiec pytam sie po co ta akcja
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć