Strona głównaZdrowie7 ziół, które można stosować na objawy menopauzy

7 ziół, które można stosować na objawy menopauzy

Objawy menopauzy bywają bardzo uciążliwe i obniżają jakość codziennego życia. Skuteczna może być hormonalna terapia zastępcza, ale naturalne sposoby łagodzenia symptomów klimakterium także mogą dać oczekwiane efekty. Sprawdź, jakie zioła i inne naturalne substancje zmniejszają dokuczliwe objawy.
7 ziół, które można stosować na objawy menopauzy [© Peter Atkins - Fotolia.com] Już sam styl życia wpływa na intensywność objawów (, zaburzeń snu, nocnych potów, zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń metabolizmu lipidów i węglowodanów, etc.). Trzeba trenować, unikać alkoholu i nadmiaru kofeiny, pozbyć się nadmiaru kilogramów i stosować zdrową dietę - dzięki temu można liczyć na mniejszą częstość i intensywność symptomów klimakterium. Poza tym zioła mogą efektywnie ograniczyć objawy menopauzy, zobacz, co warto stosować.

Pluskwica groniasta zmniejsza uderzenia gorąca. Jest bezpieczna w stosowaniu za wyjątkiem pewnego prawdopodobieństwa zaburzeń czynności wątroby.

Czerwona koniczyna zawiera naturalne estrogeny roślinne, które mogą złagodzić objawy menopauzy. Roślina ma wykazuje także inne działanie -wykrztuśne, moczopędne, odtruwającę, przeciwobrzękowę, uspokajające.

Dziki pochrzyn zawiera związki podobne do estrogenów i progesteronu, więc sprzyja uzyskaniu równowagi hormonalnej, przez co osłabia objawy klimakterium.

jest powszechnie używany przy łagodnych objawach , więc osłabić wahania nastroju nierzadko doświadczane w okresie menopauzy.

Pyłek pszczeli pomaga w przywróceniu równowagi zachwianej z powodu zmian poziomu hormonów doświadczonych w okresie menopauzy, jak również poprawia poziom energii i osłabia objawy depresyjne oraz niepokój.

Ginseng pomaga zasypiać wieczorem , aw ciągu dnia zwiększa witalność.

jest pomocny przy rozmaitych dolegliwościach kobiecych, osłabia objawy menopauzy, problem suchości waginy i nieregularnych miesiączek, a także stosowany jest przy endometriozię. Zioło stospoleca sięuje się również przy anemii, migrenach i chorobach sercowo-naczyniowych.
Soja zmniejsza częstotliwość uderzeń gorąca, redukuje potliwość i osłabia zaburzenia snu. Co więcej, jest bezpieczna dla zdrowia, nie ma skutków ubocznych.

jest stosowany głównie przy bólach mięśni i stawów, artretyzmie oraz bólu pleców. Pomaga też przy dolegliwościach bólowych związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów, które nie są rzadkie w okresie menopauzy.

Ashwagandha, jedno z najpopularniejszych ziół medycyny ajurwedyjskiej sprzyja odzyskaniu równowagi hormonalnej. Jego zażywanie osłabia udarzenia gorąca, a także poprawia nastrój i osłabia niepokój.

Siemię lniane zawiera ligniany, związki, które mają działanie podobne do tego charakteryzującego hormony żeńskie, wiec pomagają regulować gorspodarkę hormonalną. Dzięki temu siemię posłabia intensywność nocne poty i uderzenia gorąca.

Przeczytaj także


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy