Strona głównaZdrowie7 tysięcy kroków dziennie wystarczy, by cieszyć się dobrym zdrowiem

7 tysięcy kroków dziennie wystarczy, by cieszyć się dobrym zdrowiem

Słynne zalecenie dotyczące wykonywania 10 tysięcy kroków dziennie to efekt kampanii marketingowej jednej z firm produkujących krokomierze. Badacze postanowili sprawdzić, ile kroków dziennie rzeczywiście jest koniecznych, by zaobserwować efekty prozdrowotne.
7 tysięcy kroków dziennie wystarczy, by cieszyć się dobrym zdrowiem [fot. pixabay]
Badanie prowadzone przez University of Massachusetts objęło ponad 2 tysiące osób w różnym wieku. Ustalono, że ludzie wykonujący co najmniej 7 tys. każdego dnia mieli od 50 do 70 proc. niższe ryzyko śmierci w okresie jedenastu lat badania w porównaniu z osobami chodzącymi mniej.

Co ciekawe, ryzyko zgonu nie było związane z intensywnością kroków. Jeśli dwie osoby wykonały tę samą ich liczbę kroków, ten kto wolniej, nie miał wyższego zagrożenia śmiercią w porównaniu z tym, ko chodził szybciej.

Jeśli 7 tysięcy kroków ciągle wydaje się dużo, inni badacze mają jeszcze lepsze wieści - w Harvard Medical School ustalono, że średnio około 4400 kroków dziennie już wystarczyło, aby znacznie obniżyć śmiertelność starszych kobiet (w średnim wieku 72 lata) w danym okresie.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, aby zachować dobre zdrowie, trzeba poświęcić na umiarkowaną co najmniej 150 minut tygodniowo lub ćwiczyć intensywnie przez 75 minut w tygodniu. Nie ma jednak żadnych oficjalnych wytycznych co do dziennej ilości kroków.

Na podstawie: ;

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy